Студентско такмичење за најбољу иновацију

21.01.2013. - 00:00
У оквиру прославе 40. годишњице потписивања Конвенције о европском патенту (KEP ), Европски завод за патенте (EPO ) организује такмичење за најбољу иновацију. Циљ такмичења је да се студентима земаља чланица Европске патентне организације пружи прилика да претраже изузетно богату светску патентну документацију и предложе нове области примене иновација, посебно у секторима зелене технологије и одрживог развоја.

Право учешћа на конкурсу имају студенти факултета у Србији који су старији од 18 година.

Учесници су у обавези да дефинишу истраживачки пројекат који има потенцијал за будуће истраживање и развој (R&D) у некој од следећих пет области:

Одрживост у производњи хране;
Производња и складиштење енергије са становишта заштите животне средине;
Управљање отпадом, рециклажа и добијање секундарних сировина из комуналног отпада;
Интелигентни транспортни системи и системи за управљање саобраћајем;
Смарт хоусе технологија (технологија паметних кућа).

Више информација и услове конкурса можете погледати ОВДЕ.