Обавештење за студенте који су уписали студије пре ступања на снагу важећег Закона

21.02.2013. - 00:00
У складу са Законом о високом образовању Републике Србије (члан 123.) студенти који су уписани на основне студије до ступања на снагу Закона високом образовању (пре 2006/07. школске године) могу завршити студије по започетом наставном плану и програму, условима и правилима студија, најкасније до краја школске 2013/14. године, односно до 30.09.2014. године.

Ради ефикаснијег окончања студија препоручује се свим раније уписаним студентима који желе да заврше студије у законом предвиђеном року, да се обрате надлежном референту у Студентској служби Факултета техничких наука са захтевом (молбом) за наставак и завршетак студија. Захтев за наставак студија се подноси у слободној форми.

Након пријаве студената, директори департмана Факултета ће са руководиоцима студијских програма организовати састанке са студентима ради договора око завршетка студија уз претходно прибављање података о сваком студенту из матичне евиденције. На састанцима ће бити назначене могуће варијанте завршетка студија и стицања диплома одговарајућег степена.

Могућности завршетка студија и стицања звања су следећа:

   Инжењер првог степена високог образовања – по одлуци Наставно-научног већа Факултета од 28.05.2003. године. Према овој одлуци за стицање звања инжењера првог степена високог образовања студент мора да има положено више од половине испита од чега најмање 5 (пет) стручних предмета и одбрањен завршни рад. Испуњеност услова вреднује Руководилац студијског програма.
   Инжењер (bachelor) са освојених 180 ЕСПБ – по одлуци Наставно-научног већа Факултета од 28.09.2011. године. Према овој одлуци за стицање звања инжењера (bachelora) са освојених 180 ЕСПБ студент мора да има положене предмете, које је Руководилац студијског програма одредио, и стручну праксу и одбрањен завршни рад. Укупан број бодова са завршним радом износи минимум 180 ЕСПБ.
   Дипломирани инжењер са освојених 240 ЕСПБ, одрађеном стручном праксом и одбрањеним дипломским радом.
   Мастер инжењер са освојених 300 ЕСПБ одрађеном стручном праксом и одбрањеним мастер радом.

За успешно окончање студија по „старом програму”, ако се укаже потреба, Факултет ће организовати додатна предавања и вежбе за предмете са ниском пролазношћу на испиту.

Након обраде података, и на основу мишљења стручних комисија појединих департмана, Студентска служба ће обавестити студенте о најпогоднијој варијанти завршетка студија.

Лица која се одлуче за наставак студија, уписују се на Факултет у текућу школску годину и плаћају административне трошкове за поновно активирање статуса према посебној одлуци Факултета.

Рок за пријављивање је 01.04.2013. године.

Образац за пријављивање може се узети на Заједничком шалтеру студентске службе. Радно време заједничког шалтера је од 7 до 17 часова. Радно време шалтера по студијским програмима је од 11 до 13 часова.