Отворена конференција PSU-UNS International Conference on Engineering and Technology ICET 2013

16.05.2013. - 14:38
Међународну шесту конференцију “PSU-UNS International Conference on Engineering and Technology ICET 2013“ у Мастер конгресном центру Новосадског сајма свечано је отворио заменик покрајинског секретара за науку, техниолошки развој и високо образовање АП Војводине проф. др Горан Стојановић. Госте на Свечаној церемонији отварања ове веома значајне конференције поздравили су: проректор Универзитета у Новом Саду проф. др Павле Секеруш, декан ФТН-а проф. др Раде Дорословачки, проректор Prince of Songkla Univerziteta sa Tajlanda prof. dr Perapong Tekasaul, декан Факултета инжењерских наука Prince of Songkla Univerziteta prof. dr Charun Bunyakan, prof. dr Zhang Wen Jun sa Shanghai Univerziteta i prof. dr Xu Ming sa Donghua Универзитета из Шангаја.

Након поступка рецензије од 132 пријаве прихваћено је 100 радова, које је припремило 277 аутора из више од 50 институција из земље и иностранства. Конференција се одржава сваке две године и посвећена је основама и примени инжењерства и технологије, са посебним акцентом на обновљиве изворе енергије и заштите животне средине. Покровитељи ове конференције су Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Покрајински секретаријат за науку, технолошки развој и високо образовање АП Војводине. Скуп се завршава 17. маја 2013.

Детаљније информације можете погледати на сајту конференције www.psu-uns2013.com/category/news/

• Није могуће приказати слику.

(1)