Студентски семинар GREEN SUPPLY CHAIN

22.05.2013. - 12:29
Студентска организација ESTIEM, Локална група Нови Сад са Факултета техничких наука у периоду од 28. маја – 02. јуна организује семинар Vision Final Conference – Green Supply Chain.

Пројекат Vision је скуп серија семинара који се одвијају широм Европе и које организује ESTIEM још од 1993. године и сваке године фокус је на једној главној теми која је глобално распрострањена, а која се притом односи на област индустријског инжењерства и менаџмента. Семинар ће бити реализован у сарадњи са Факултетом техничких наука из Новог Сада, Владом Аутономне Покрајине Војводине и компанијама Vojvodina Metal Cluster, JTI (Japan Tobacco International) у Србији, Ernst & Young, ECO Recycling i STILL GmbH из Немачке путем посета, предавања, дискусија и радионица. На семинару ће учествовати студенти са разних универзитета из Европе.

Vision Final Conference представља догађај који је последњи у низу Vision семинара широм Европе са темом Green Supply Chain. Ове године част да организује 20. рођендан споменутог академског догађаја и угости 40 страних европских студената припала је ESTIEM Локалној групи Нови Сад. У оквиру Vision Final Conference-а организују се разноврсни тренинзи, предавања и посете компанијама у складу са темом, како би учесници имали прилику да се упознају са различитим аспектима овогодишње теме у Србији.

Такође, један од циљева семинара, као последњег у низу, јесте тимско сумирање претходних како би се побољшао квалитет предстојећих семинара. Поред академског дела догађаја, учесници ће имати прилику и да се упознају и са самом културом Војводине/Србије.

ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management), представља једино европско удружење студената индустријског инжењерства и менаџмента. Тренутно окупља 72 локалне групе у 28 Европских земаља, те представља преко 5.000 студената. Локална група ESTIEM Нови Сад постоји од 2002. године и прва је основана у Србији од садашње три. Организовала је преко двадесет интернационалних скупова у Новом Саду на којима је учествовало више од 200 студената из преко 20 европских земаља. Тренутно се налази међу 20 најактивнијих Локалних група у Европи.

• Није могуће приказати слику.