Упис студената са претходно завршеним студијама различитих нивоа образовања

01.07.2013. - 18:13
Студије на студијским програмима које организује Факултет могу уписати и лица са претходно завршеним студијама различитих нивоа образовања (основне академске, мастер академске, основне струковне, специјалистичке струковне студије), као и лица која су започела студије на другој високошколској установи а желе да их наставе на Факултету техничких наука.

Без обзира на ниво претходно завршених студија, студије на Факултету техничких наука не могу наставити студенти са трогодишњим средњошколским образовањем.

Услови уписа и наставка студија на Факултету произилазе из резултата вредновања претходно завршеног студијског програма. Вредновање поднетих студијских програма врше Комисије за вредновање појединих студијских програма које подносе извештај Одбору за наставу Факултета. Резултате вредновања поднетог студијског програма и услове уписа потврђује Наставно-научно веће Факултета. Комисију за вредновање чине шефови катедри којима припадају предмети датог студијског програма.

Прелаз студената са других високошколских установа на Факултет у погледу броја расположивих места одређен је акредитацијом студијских програма.
Заинтересовани кандидати подносе молбу на шалтерима Студентске службе у периоду од 1. јула до 30. августа.

Приликом подношења молбе кандидат подноси и следеће документе:

   Пријавни лист (добија се на заједничком шалтеру)
   Уверење о дипломирању или оверена фотокопија дипломе (кандидати са претходно завршеним студијама)
   Уверење о положеним испитима са именима наставника, титулом и звањем.
   Наставни план и програм за све положене предмете
   Диплома о завршеном четворогодишњем средњем образовању
   Трошкови пријаве 10.000,00 динара (жиро рачун 840-1710666-12, модел 97, позив на број 0306111355)

Након вредновања студијског програма Комисија доноси одлуку о упису на Факултет Упис ће бити одобрен само на студијским програмима где остане слободних места. Термини уписа (за кандидате којима се одобри упис) биће накнадно утврђени.

Додатна документа уколико се одобри упис:

   Извод из МК рођених (оригинал, без обзира на старост)
   2 фотографије 3,5 х 4,5 цм
   Трошкови уписа 6.500,00 динара (жиро рачун 840-1710666-12, модел 97, позив на број 5306111209)
   И рата школарине (износ зависи од броја ЕСПБ) (жиро рачун 840-1710666-12, модел 97, позив на број 11-06115200)