Универзитет HVA из Амстердама и новосадски ФТН у Business Park-у Бачки Петровац

04.09.2013. - 14:08
Студенти Факултета техничких наука заједно са студентима холандског Универзитета за примењене науке из Амстердама поново ће бити гости прве домаће приватне индустријске зоне „Business Park“ Бачки Петровац.

Прва домаћа приватна индустријска зона, „Business Park“ Бачки Петровац, прошле године је угостила прву генерацију студената холандског Универзитета за примењене науке из Амстердама, заједно са студентима Факултета техничких наука. Посета је за резултат имала дуготрајне контакте, неколико озбиљних пријатељстава и мноштво креативних идеја за пословни развој. На обострано задовољство, посета се организује поново ове године са новом генерацијом холандских и српских студената, који ће у посету индустријској зони „Business Park“ Бачки Петровац доћи 19. и 20. септембра.

Задатак за студенте је једноставан – предложити стратегију развоја приватне индустријске зоне у Бачком Петровцу. Студентска очекивања су велика. Домаћи студенти очекују да виде успешну домаћу предузетничку причу и светску пословну праксу код нас. Страни студенти очекују да виде нешто другачије од онога на шта су навикли у својој земљи. О Србији су чули много, али ништа од познатих информација није било у вези са бизнисом. Ово је прилика да се упознају са пословним окружењем у општини Бачки Петровац и да на бази свог позитивног искуства постану амбасадори наше земље у Холандији. Са друге стране, у Business Park-у се надају да ће посета резултовати спектром нових пословних идеја неоптерећених искуством, у чију реализацију се можда могу укључити и њихови творци.

Ове године, круг заинтересованих страна за ову сарадњу се шири, те је и општина Бачки Петровац узела учешће у организацији посете и подржала овакву иницијативу у потпуности, са надом да се овај пројекат прошири и на сарадњу у домену културе и уметности.