17. Међународни симпозијум „ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ee2013“

18.10.2013. - 08:23

Настављајући традицију дугу 40 година, Друштво за енергетску електронику из Новог Сада, Институт "Никола Тесла" из Београда, Факултет техничких наука из Новог Сада и Новосадски сајам организују - 17. Међународни симпозијум „ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ee2013“ који ће се одржати од 30. октобра до 1. новембра 2013. године у Мастер центру Новосадског сајма у склопу „Дана енергетике“.

Прво окупљање на тему Енергетске елктронике - Ее, одржано је у Београду давне 1973. године са 47 приказаних радова из свих крајева бивше Југославије.

Од 1999. године симпозијум добија међународни карактер, а радови почињу да се публикују и у облику електронског зборника.

Сада имамо част да по 17. пут представимо најновија достигнућа истраживача, универзитетских професора, инжењера, произвођача и студента из ове области из двадесетак земаља широм света.

Председавајући 17. Међународног симпозијума „ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ee2013“ је проф. др Владимир Катић.