Потписан Уговор о сарадњи између Факултета техничких наука и Новосадског сајма

20.11.2013. - 13:13

Декан Факултета техничких наука проф. др Раде Дорословачки и директор Новосадског сајма доц. др Драган Лукач потписали су данас у прес центру Новосадског сајма Уговор о пословно–техничкој сарадњи.

Декан ФТН-а проф. др Раде Дорословачки изразио је велико задовољство, јер према његовим речима Факултет техничких наука и Новосадски сајам су два највећа бренда која представљају Нови Сад и Војводину. Он је такође истакао да ће Сајам послужити факултету као подршка у организовању многобројних конференција и скупова, а први пример за то је и предавање које ће проф. Дорословачки студентима електротехнике одржати у Мастер центру сајма, где је предвиђено да на припреме за испит дође 540 академаца.

Директор Новосадског сајма доц. др Драган Лукач сматра да је улога сајма пре свега да повеже науку са привредом, као и да помогне студентима ФТН-а да своја теоријска знања преточе у практична на пракси у овој компанији.

Није могуће приказати слику.