Светосавска свечаност на Факултету техничких наука

27.01.2014. - 14:20
У понедељак, 27.01.2014. године са почетком у 12 часова у Свечаној сали Факултета техничких наука одржана је традиционална Светосавска свечаност као и додела диплома магистрима техничких наука и мастер инжењерима.

Факултет техничких наука традиционално је доделио Светосавску награду најбољем студенту ФТН-а за предходну школску годину, који је студије завршио у предвиђеном року, са просечном оценом 10.00. Добитник Светосавске награде за школску 2012/2013 годину је Стефан Ђурђевић, мастер инжењер графичког инжењерства и дизајна.

Факултет техничких наука је најбољем студенту у оквиру свечаности доделио вредну новчану награду од 40.000, динара, књигу и повељу.

Поред управе Факултета техничких наука, свечаности су присуствовали ректор Универзитета у Новом Саду, проф. др Мирослав Весковић и Протојереј Ставрофор Недељко Зубовић, који је говорио светосавску беседу.

Светосавску химну извео је хор Гимназије „Јован Јовановић Змај“ под диригентском палицом Јована Травице.

Након свечаности уприличен је пригодан коктел у Клубу Машинац.

Није могуће приказати слику.