КОНКУРС ЗА БУДУЋЕ ПРЕДАВАЧЕ МЕТОДИЧКО-ДИДАКТИЧКО-ПСИХОЛОШКИХ ВЕШТИНА НА УНИВЕРЗИТЕТУ У НОВОМ САДУ

31.03.2014. - 12:42
Универзитет у Новом Саду, у оквиру пројекта ТРАИН, отвара конкурс за учешће 14 тренера са Универзитета у Новом Саду на припремној радионици у склопу пројекта.

ТРАИН (Траининг анд Ресеарцх фор Ацадемиц Неwцомерс) је пројекат који за циљ има развој, имплементацију и евалуацију структуираног програма обуке (тренинг програма) за млађе академске раднике (студенте докторских студија, постдокторанде, истраживаче, асистенте) са универзитета Западног Балкана.
Партнери на пројекту су:
Универзитети са Западног Балкана: Универзитет у Београду, Универзитет у Новом Саду, Универзитет у Сарајеву и Универзитет Црне Горе
ЕУ партнери: Универзитет у Генту (координатор), Универзитет у Кенту, Универзитет у Упсали, Универзитет Ла Сапиенца у Риму, УП Трансфер ГмбХ, Сантандер група,
Финансијер пројекта: Фондација краља Бодуена.
Припремна радионица ће бити одржана у Будви, Република Црна Гора, у периоду од 05. до 09. маја 2014. године. Трошкове пута, смештаја и исхране покрива финансијер пројекта, Фондација краља Бодуена.

Циљ радионице је припрема и усаглашавање садржаја курсева програмског модула са потребама учесника са Универзитета.
Ово је наставак програма који траје од 2013. године и током којег је у периоду октобар – новембар 2013. године, одржан пилот тренинг програм, који су држали тренери са партнерских ЕУ институција.

Полазници припремне радионице ће у периоду: јесен 2014. године и пролеће 2015. године, одржати два тренинг програма на Универзитету, за студенте докторских студија, постдокторанде, истраживаче и асистенте. Тачно време одржавања програма ће бити договорено заједно са тренерима.

Курсеви од којих се модул састоји су:
1. Методологија истраживања, научно писање и презентација резултата (2 радна дана, обавезан модул)
1.1 Друштвене, хуманистичке и медицинске науке
1.2 Природно-математичке и техничко-технолошке науке
2. Дидактика високог образовања (2 радна дана, обавезан модул)
3. Припрема пројектних апликација и менаџмент пројеката (2 радна дана, обавезан модул)
4. Презентационе и комуникационе вештине (2 радна дана, обавезан модул)
5. Предузетничке вештине (1 радни дан, изборни модул)
6. Умрежавање и тимски рад (1 радни дан, изборни модул)
7. Дизајн курикулума у високом образовању (1 радни дан, изборни модул)

Услови конкурса
Кандидати треба да задовоље следеће услове: