ФТН гради нову зграду за хиљаде будућих инжењера

10.04.2014. - 13:11
Факултет техничких наука интезивно ради на почетку изградње нове зграде Научно- технолошког парка која ће бити изграђена у року од две године и располагаће са простором од 26.000 квадрата.

Према речима декана ФТН-а проф. др Радета Дорословачког нова зграда ће бити подељена у две целине: Научно – технолошки парк и научно истраживачки простор за наставно и научно особље Факултета техничких наука.

-Средства за изградњу нове зграде у износу од 13 милиона евра обезбедила је Европска инвестициона банка, преко ЈУП-а и Факултет техничких наука. Научно технолошки парк биће изграђен на месту старе зграде ТМД-а и монтажног објекта који се налазе поред ње у Фрушкогорској улици на Лиману 1. Рушење се очекује крајем јуна, односно у току лета – објашњава декан Дорословачки и додаје да је Управа ФТН-а заједничким напорима учинила много тога да дође до реализације, тако да сада са нестрпљењем чекају темеље нове зграде Научно-технолошког парка.

Управа ФТН-а се потрудила да обезбеди радни простор за све запослене који тренутно раде у згради ТМД-а, како би и у току изградње неометано обављали своје наставне и научноистраживачке послове.

Предвиђа се да ће у новом, модерном и атрактивном објекту за три до пет година седети на хиљаде младих инжењера школованих на Факултету техничких наука, што је од великог значаја за сам ФТН, Универзитет у Новом Саду, Нови Сад и Србију.

Обезбеђивање нових радних места за младе инжењере одмах по изласку са факултета и спречавање одлива мозгова говори у прилог томе што је Факултет техничких наука, поред тога што је највећи у Србији, он и проглашаван за најбољи од стране студената. Овај пројекат је баш зато од изузетне важности за останак младих у земљи у којој су рођени, у којој су се школовали и у којој могу својим знањем да зарађују плате које би зарађивали било где у свету.

• Није могуће приказати слику.