Екипа са Факултета техничких наука представљаће Србију на финалном такмичењу ЕУРОБОТ 2014 у Немачкој

28.04.2014. - 14:22
XII Национално такмичење у роботици „ЕУРОБОТ“ одржано је у суботу 26. априла 2014. године, у биоскопској сали СПЕНС-а.

Такмичење у роботици организује Катадра за мехатронику, роботику и аутоматизацију Факултета техничких наука а догађај је свечано отворио декан ФТН-а проф. др Раде Дорословачки. На такмичењу су учествовали тимови из Новог Сада, Суботице, Београда али као и тимови из Француске.

У складу са овогодишњом темом “истраживање праисторије”  роботи су имали задатак да се путујући кроз време врате у праисторијско доба како би помогли човеку да преживи у тешким условима.

Прво место је освојила екипа “Elektropioneer”, Средња електротехнишка школа “Михајло Пупин”, Нови Сад, друго место је освојила екипа “Спартак”  из Суботице а треће место екипа “Мемристор” са Факултета техничких наука из Новог Сада. Ова три првопласирана тима представљаће Србију на финалном такмичењу ЕУРОБОТ 2014 у Немачкој, у граду Дрездену од 06. до 08. јуна 2014. године.

Ове године се у Србији први пут организовало и такмичење ЕУРОБОТ ЈУНИОР у ком су учесници узраста до 18 година. Пехаре за прво, друго и треће место добили су тимови: “ОРЛОВИ”, “БИС” И “ULTRA DUO” чији су чланови полазници курса “Мала школа електронике” коју чине деца узраста од 7 до 14 година.

Није могуће приказати слику.