Студенти Факултета техничких наука прикупљају хуманитарну помоћ за угрожене од поплава

17.05.2014. - 14:22

Студентски парламент Факултета техничких наука, као и све студентске организације на факултету су се организовале и данас од 8 часова прикупљају помоћ за људе у угроженим областима од поплава. Академци највише доносе одећу, а из организација апелују да је такође потребна храна, вода и средства за хигијену.

У међувремену састављен је и формулар за пријаву студената за помоћ угроженима. Сви заинтересовани могу се пријавити путем следећег линка:

Од Штаба за ванредне ситуације студенти су добили препоруку да формирају листу студената који су спремни да помогну у наредном периоду, јер тренутно нема потреба за волонтерима на погођеним местима. Апелујемо свима да се не пријављују уколико нису спремни, као и то да се од њих очекује да понесу адекватну одећу, обућу, храну и воду за себе.

Апелујемо да студенти не срљају и не крећу на угрожена места јер могу створити још већи проблем. Све будуће акције ће бити координисане са Ректором УНС-а, деканима, студентским парламентима и организацијама.

Помоћ за угрожене ће се скупљати на два места: Медицински факултет и зграда Ректората (адреса др Зорана Ђинђића бб).

До 20х трају дежурства у центарлној згради Универзитета, Ректорату.

Ово су само мале смернице за оне који имају воље да помогну у роби:
• Храна и пелене за бебе
• Батерије, батеријске лампе, свеће, шибице
• Лична хигијена, сапуни, шампони, вата, влажне марамице, медицински алкохол
• Конзервирана храна и МЛЕКО У ПРАХУ
• Доњи веш и чарапе, остале одеће има довољно

Није могуће приказати слику.