Факултет техничких наука на Exit фестивалу

09.07.2014. - 13:47

Факултет техничких наука и ове године представиће се на Еxит фестивалу у оквиру “Science Corner” на Агора бини. У виртуалном простору посетиоци ће имати прилике да се фотографишу са познатим научницима прошлог века: Никола Тесла, Алберт Ајнштајн и Марија Кири. Студенти Факултета техничких наука кроз разговор са посетиоцима штанда покушаће да приближе и упознају све заинтересоване о успесима наших цењених научника, доприносу науци, а посебан акценат биће дат и на обележавање рођендана Николе Тесле 10. јула 2014.

Сви посетиоци штанда Факултета техничких наука имаће прилику да се ставе у улогу савременог научника 21. века, а посебни костими ће им помоћи у томе. Све ће бити забележено фотоапаратом, а фотографије ће свакодневно бити постављане на званичну фацебоок страницу Факултета техничких наука.

“Science Corner” организовао је Департман за индустријско инжењерство и менаџмент, а студенти – волонтери ангажовани су са свих усмерења Факултета техничких наука.

Декан ФТН-а, проф. др Раде Дорословачки и председник Управног одбора ЕXИТ Фестивала, Душан Ковачевић озваничили су сарадњу између ове две организације потписивањем Уговора о сарадњи прошле године на Еxит фестивалу када је Факултет техничких наука наступио са јединственим програмом “Tesla’s Corner”.