Седми међународни Симпозијум графичког инжењерства и дизајна – ГРИД 14


05.11.2014. - 10:02 

Седми међународни Симпозијум графичког инжењерства и дизајна  - ГРИД14 биће одржан 13. и 14.11.2014. на Факултету техничких наука. Организатор скупа је Департман за графичко инжењерство и дизајн уз коорганизацију Графичког факултета из Загреба и Institute of Media Technology/ из Будимпеште. Симпозијум ће 13. новембра у 10.00 часова у свечаној сали ФТН отворити ректор УНС-а проф. др Мирослав Весковић и декан ФТН проф. др Раде Дорословачки.

Научни симпозијум има за циљ да настави размену стручних сазнања међу научним радницима, истраживачима и стручњацима из графичке индустрије у Србији и иностранству.  Организован је као међународни симпозијум који се одржава сваке друге године. Основни циљ свих досадашњих симпозијума био је усмерен на повезивање истраживача различитих истраживачких центара из подручја графичког инжењерства и дизајна кроз презентовање резултата истраживања научној и стручној јавности.

Поред тога, учесници симпозијума који су представници различитих компанија из привреде, заједно са све већим бројем појединаца и компанија из иностранства, учествују и помажу у развоју и промоцији графичке струке у земљи.

Поред излагања резултата научноистраживачких радова на актуелне теме из области графичког инжењерства и дизајна, другог дана симпозијума биће одржане и практичне радионице. Прва радионица укључује демонстрацију рада инсталираних машина у ГРИД графичком центру - KBA, Perfecta, Horizon, Foliant.

Друга радионица је тематски везана за употребу софтвера за дигиталну монтажу табака - Метриx коју ће одржати представници компаније Цолорсyс из Београда док трећа радионца укључује презентацију демонстративног карактера 2D и 3D дизајна на тему" 3D простор у 2D дигиталним уметностима" коју ће одржати представници компаније Еипиx из Новог Сада.

Програмски и рецензентски одбор симпозијума чине еминентни научни радници из земље и иностранства. Зборник радова симпозијума се издаје на енглеском језику.

Одржавање симпозијума је подржано од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја  Републике Србије, Покрајинског секретаријата за науку и технолошки развој Војводине и Факултета техничких наука у Новом Саду.

 

  • Није могуће приказати слику.