SCEN Конкурс за средње школе

19.03.2015. - 10:57

SCen - Центар за сценски дизајн, архитектуру и технологију расписује конкурс за израду идејног решења сценографије за представу „Ујка Вања“, Антона Павловича Чехова на сцени „Пера Добриновић” (малој сцени) Српског народног позоришта у Новом Саду.

Право учешћа на конкурсу имају ученици треће и четврте године средњих стручних, уметничких школа и гимназија са територије Републике Србије и из региона.

Конкурс је отворен од 16.03.2015. до 30.04.2015. године.

Радови које конкурсни жири одабере биће приказани на изложби, која ће бити одржана у Галерији „Ђура Којић”, на Факултету техничких наука, од 22.05.2015. до 12.06.2015. године. Ауторима најбоље оцењених радова и њиховим менторима (наставницима) биће додељене следеће награде:

И награда – за ученика и ментора:
Тродневна студијска посета Прашком квадријеналу сценског дизајна и простора (ПQ), престижној међународној манифестацији која ће бити одржана у Прагу, у Чешкој републици, у јуну 2015.

ИИ награда – за ученика и ментора:

Тродневна студијска посета међународном фестивалу „Стеријино позорје”, који ће бити одржан у Новом Саду, у мају и јуну 2015.
хттп://www.позорје.орг.рс

ИИИ награда – за ученика и ментора:

Тродневна студијска посета Југословенском позоришном фестивалу „Без превода”, који ће бити одржан у Ужицу, у новембру 2015.

Више информација о конкурсу можете погледати на сајту СЦена: http://www.scen.uns.ac.rs/?p=10192

Фотографија: Милица Тасић, приказ макете идејног решења сценографије
рађене за драмски текст Јасмине Резе „Art", у оквиру предмета Дизајн
сценског простора, на МАС Сценска архитектура и дизајн, 2014.