Отворени дан Одсека за Рачунарску технику и рачунарске комуникације РТ-РК

20.05.2015. - 11:41

Манифестација Отворени дан Одсека за Рачунарску технику и рачунарске комуникације РТ-РК ће се одржати 03.06.2015.
Званични део програма почиње на ФТН у амфитеатру А2 у 14:15 и обавезан је за студенте друге године РА и СИИТ програма. У другом делу презентације који ће се одржати у Институту РТ-РК у Фрушкогорској 11а (НИТ) од 15:15 до 18:00, где ће присутни видети низ практичних демоа.

Програм од 15:15 на Институту РТ-РК у НИТ обухвата:
* Презентацију развијеног софтвера за аутомобилску индустрију. На паркингу Института ће се налазити Ауди тестно возило са програмом zFAS развијеним на нашем Институту. Овај део презентације подржаће локални Ауди дистрибутер возилима нове генерације у којима је дата опрема комерцијално доступна.
* Финале Internet of Things (IoT) workshop-а. Одржаће се јавна одбрана најбољих апликација развијених за Bluetooth паментну утичницу. Аутору најбоље апликације биће додељена награда Samsung S6.
* Презентацију области истраживања и начина студирања на РТ-РК. Ово је традиционални део програма где ћете моћи да видите и информишете се о пројектима и настави из области дигиталне телевизије, развоја софтверских алата, дигиталне обраде сигнала, софтверу са аутомобилску индустрију, Internet of Things, и FPGA/развоја хардвера.