Студенти ФТН и DHU наступиће ове године заједно на EXIT фестивалу

09.07.2015. - 12:06

Факултет техничких наука ове године представиће се на Exit фестивалу, али нешто у другачијем светлу. У оквиру промоције науке, културе и међународне сарадње између ФТН-а и Донгхуа универзитета из Шангаја на Агора бини, на стејџу под називом "Exit спаја људе", студенти ФТН ће заједно са академцима из Кине на забаван начин пренети своја знања и искуства стечена овом сарадњом, као и културолошке и студијске специфичности, са посебним акцентом на језичке карактеристике.

Студенти ова два факултета ће током четири дана фестивала научити посетиоце Exit што више речи на кинеском (нпр. писање и изговарање свог имена), а кинески студенти научиће што више традиционалних и модерних, фестивалских обичаја и фраза.

Том приликом сви посетиоци ће добити налепнице за мајице са speech bubble у ком ће бити написано њихово име на кинеском калиграфијом, а имаће прилику и да се сликају са припремљеним фразама у облачићима на српском, кинеском и енглеском језику.

Цео концепт ће бити забележен камерама наших студената (фотограф и сниматељ) како бисмо ову активност и сарадњу између Универзитета и EXIT фестивала свакодневно промовисали на друштвеним и класичним медијима.