Наши студенти на највећем инжењерском такмичењу у Европи

29.07.2015. - 08:47

Студенти Факултета техничких наука пласирали су се на највеће европско инжењерско такмичење под називом “EBEC 2015” које се ове године одржава у Португалу у дисциплине решавање студија случаја. Такмичење се одржава од 02. до 11. августа 2015. године у граду Порто.

Тим који ће ове године представљати нашу земљу на престижном такмичењу под именом “Face the Case” сачињавају студенти у саставу:  Младен Субашић – студент друге године, смер индустријско инжењерство, Ања Марковић - студент треће године, смер инжењерски менаџмент, Ања Стипанков - студент друге године, смер инжењерски менаџмент и  Ненад Теофанов - студент четврте године, смер мехатроника.

На овом такмичењу учествује 15 тимова из целе Европе. Тема задатка и сам жири су непознати до самог почетка такмичења. Ранијих година главни спонзори били су Порше и Сименс.

Факултет техничких наука и компанија TMNS Empiry обезбедили су укупно 215.000 динара подршке за учествовање на инжењерском такмичењу.