Одличан пласман веслачице Милице Слијепчевић на првенству у Хановеру

18.09.2015. - 13:59

Одличан наступ Милице Слијепчевић, веслачице Веслачког клуба ,,Данубиус 1885“ и студенткиње прве године Факултета техничких наука  на Европском студентском првенству у Хановеру.

Чланица Веслачког клуба ,,Данубиус 1885“, државна првакиња у свим узрасним категоријама (од пионирки до сениорки), освајачица медаља са балканских шампионата, учесница Европског првенства за јуниоре, али и одлична ученица гимназије ,,Јован Јовановић Змај“ – одељења за одбарене ученике и сада бруцошкиња Факултета техничких наука – смера Софтверско инжењерство и информационе технологије, Милица Слијепчевић је у категорији женских скифова одличним резултатом довеслала до петог места у финалу. Одлазак у Хановер омогућен је, осим Миличиним залагањем и озбиљним радом, подршком Факултета техничких наука, али и Свеучилишта у Загребу чији представници су јој обезбедили чамац и комплетну логистичку подршку.

Регуларна веслачка стаза у самом граду, развијена спортска инфраструктура око језера, близина центра града и смештајних објеката, умногоме су утицали да ово такмичење буде организовано на изузетно високом нивоу. Официјелни спортски програм пратили су и пратећи, углавном оријентисани ка склапању међууниверзитетске сарадње кроз заједничке пројекте и наступе.

Академци су осим постизања добрих веслачких резултата као један од примарних циљева поставили и дружење и склапање неформалних контаката. По речима Милице Слијепчевић, једине представнице Новосадског Универзитета, али и Србије, у томе су у потпуности и успели.

,,Почаствована сам што сам постала студенткиња факултета који је показао да осим академских признања и достигнућа има слуха и за друге потребе студената као што је спорт. Драго ми је што ће мој наступ и наступ Факултета техничких наука бити запамћен као први наступ једног универзитета из Србије. У Веслачком клубу ,,Данубиус 1885“ постоји специјалан програм прилагођен студентским обавезама, тако да су сви новосадски академци добродошли. Посебно ми је драго што могу да истакнем да су управо студенти Факултета техничких наука најредовнији и најупорнији. Надам се да следеће године нећу бити једина представница на Универзитетским играма у Загребу и да ће 2017. године, када ће Веслачки клуб ,,Данубиус 1885“ и Универзитетски спортски савез Србије бити организатори Европског студентског првенства на Палићу, студенти Факултета техничких наука бити једни од бројнијих и успешнијих“, изјавила је Милица Слијепчевић.

Сарадња која постоји између Факултета техничких наука и Веслачког клуба ,,Данубиус 1885“ потврђује да је веслање заиста академски спорт, а то што се велики број веслача одлучује за баш овај факултет говори у прилог развијеном слуху предавача за спортске вредности и доброј организацији наставних активности које остављају довољно простора и за озбиљно или рекреативно бављење спортом. Уколико желите лично да се уверите посетите Веслачки клуб који се налази на кеју у непосредној близини Факултета, или дођите да навијате за своје колеге са Новосадског универзитета на традиционалној трци универзитетских осмераца 08. октобра 2015.

Хановер је од 09. до 12. септембра 2015. као домаћин IX Европског универзитетског веслачког првенства угостио више од 600 учесника – студената из 18 земаља. Овај предиван немачки град у регији Доња Саксонија, на реци Лајни (Leine) и језеру Маше (Maschee), располаже изузетним ресурсима за све спортове, па тако и за веслање.

Први веслачки клуб у Хановеру основан је далеке 1870. године, а први универзитет 1831. Готово 40.000 студената Хановер чини једним од најзначајних центара науке у Немачкој, али и целој Европи.

Није могуће приказати слику.