Студенти ФТН презентовали радове у компанији АТБ Север

25.09.2015. - 11:38

Студенти Факултета техничких наука из Новог Сада добили су прилику да се упознају са компанијом АТБ Север, која након завршеног факултета може бити њихов будући послодавац.

Седам студената је своје завршне радове управо припремало у овој компанији, а организована је презентација дипломских радова на којој су присуствовали представници компаније АТБ Север, руководство и професори ФТН, као и представници академске заједнице из Немачке.

Руководство факултета оцењује да је ово прави пример сарадње.
- Чињеницу  да  студенти  завршне  радове  изводе  практично  у  фабрици,  на  конкретним  задацима, оцењују као најбољи модел њиховог образовања за потребе привреде. То  је  најбољи  начин  да  се  студенти  завршних  година,  било  на  бечелор  –  било  на  мастер  нивоу,  директно повежу са привредом, да раде на конкретним проблемима. Овде што се тиче инжењерства имају врхунске услове  рада  и  могућност  да  се  укључе  у  реалне  производне  процесе - истакао је продекан  за науку и медународну сарадњу  проф. др  Драган Шешлија.

Оваква сарадња, како оцењују у АТБ Северу, има двоструку корист.
-Данас, да би сте стекли неку компетитивну предност у односу на конкуренцију морате располагати неким најмореднијим  знањима  која  су,  нормално,  на  факултету.  Она  само  треба  да  се  уобличе  на  неки индустријски начин како би било примењиво у редовној производњи и да би нашло пут на тржиште - сматра шеф развоја и истраживања АТБ Север Александар Ковач.

На  данашњем  састанку  присутни  су  били  представници  немачког  предузећа Šorh,  које такође  послују  у саставу АТБ групе, као и немачког факултета, тако да је овај скуп заправио био и иницијатива да се сарадња подигне на виши ниво.

• Није могуће приказати слику.