XVIII Саветовање ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ee2015

26.10.2015. - 08:17

Настављајући 42-годишњу традицију, Друштво за Енергетску електронику, Институт "Никола Тесла" из Београда, Факултет техничких наука и Новосадски сајам организују конференцију “XVIII Саветовање ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ee2015” која ће се у централној згради Ректората УНС одржати од 28. до 30. октобра 2015.

Циљ овог Саветовања је да обезбеди форум за презентацију и дискусију врхунских решења у енергетској електроници и придруженим областима. У оквиру саветовања биће организовано такмичење за најбоље студентске радове (семинарске, дипломске, пројекте), а такође ће бити презентовани резултати пројкета финансирани од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, као и научних пројеката које је финансирао Покрајински секретаријат за науку и технолошки развој.

Учесници ће имати прилику да чују резултате истраживања младих инжењера и научних истражуивача.

Тематске области о којима ће се говорити су:

- Енергетски претварачи;
- Аутомобилски и електромоторни погони;
- Електричне машине;
- Управљање и мерење у енергетици;
- Енергетска електроника у телекомуникацијама;
- Квалитет електричне енергије;
- Обновљиви извори енергије.

У оквиру Саветовања одржаће се и девето Међународно такмичење “Хардвер анд Софтвер H&S 2015” од 27. – 30. октобра на Факултету техничких наука и намењено је студентима електротехничких и сродних факултета из Србије и региона.

Ово престижно студентско такмичење из области електорнике и рачунарства одржава се након четири године на Факултету техничких наука у оквиру Међународног симпозијума под називом „Енергетска електроника Ee2015“. Организатор такмичења је Департман за електротехнику, електронику и телекомуникације Факултета техничких наука.

Више информација можете добити на сајту: http://www.dee.uns.ac.rs/index-s.html