Студенти са Сценског дизајна у гостима XX ЈПФ

12.11.2015. - 12:54

Трећу годину за редом гости Југословенског позоришног фестивала у Ужицу су професори и студенти основних студија на смеру „Сценска архитектура, техника и дизајн“.

-Чини ми се да је постала традиционална и важна ствар да се сваке јесени, сваког новембра долази у Ужице са студентима прве године и то је њихово прво суочавање са уметничким догађајем оваквог формата. Наравно да то није случајан избор, већ избор настао након наше вишегодишње сарадње. Ја сам за фестивал интензивно везан десет година, имао сам привилегију да будем у жирију, члан сам Савета фестивала и не бих био ту да дубоко не верујем у смисао и мисију те манифестације и наравно позоришта, које ту манифестацију покреће, води и негује. Мислим да је такође важна та веза између институција културе и манифестације која се у нашој пракси прилично изгубила, а мислим да је драгоцена јер фестивал има своју публику, а позориште има своју, то нису идентичне категорије и мислим да једна другу развија, каже проф. др Радивоје Динуловић.

Више информација о наступу наших студената и професора на фестивалу можете пронаћи на линку: