Студенти на ФТН донели медаље са Еуроијаде 2015

25.11.2015. - 08:04

Студенти Факултета техничких наука на студентско спортском такмичењу “Еуроијада 2015” у Кракову освојили су висока места у веома јакој конкуренцији. ФТН представљало је  шест екипа у најачем саставу. Медаљама су се окитли мушка одбојка (сребро), мушка кошарка (сребро) и мушки рукомет (злато), док су девојке у кошарци освојиле четврто место.

-Овом приликом желим да се захвалим урпави факултета која нам је омогућила да представљамо наш факултет у Пољској.- истакао је Ненад Теофанов, председник спортске организације Техничар.

Посебно су се истакла женска кошарка која је у великој конкуренцији успела да освоји четврто место.
-Ово ми је прво студентско путовање и прва спортско такмичење. Сам систем такмичења је узбудљив, играле смо у одличним халама против јаких супарница, али смо већим залагањем стигле до овог пласмана. Веома сам задовољна целом организацијом и позивала бих све млађе колеге да се укључе у спортске активности на факултету - објашњава Драгана Видрић, плеј женске кошаркашке екипе.

Најпријатније изненађење од свих ФТН екипа приредили су одбојкаши.
-Екипу смо саставили на основу познавања са ФТН Лиге, без озбиљнијих припрема и тренинга смо играли финале. За то могу бити заслужни само добро разумевање и тимски дух који смо постигли - навео је Ђорђе Клашнић, капитен одбојкашке екипе.

Спортско такмичење "Еуроијада" одржало се у Кракову у периоду од 12. - 16. 11.2015.