Обавештење за студенте Докторских студија

09.02.2016. - 11:00

Актуелно стање сценске уметности: ЧЕТИРИ ЈАХАЧА АПОКАЛИПСЕ И КЕРУБИНСКА ПЕСМА Бојан Муњин (Хрватска)
петак, 12. фебруар 2016, 18.00h
Лабораторија за сценски дизајн (SCen Lab)
Факултет техничких наука, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад (приземље)

Бојан Муњин (Љубљана, 1954.) је новинар и казалишни критичар. Факултет политичких наука завршио је у Загребу. Казалишном критиком бави се од почетка 80-их. Писани или електронски медији у којима је објављивао или објављује казалишне критике у посљедњих 35 година су „Аркзин“ Загреб, „Ферал Трибуне“ Сплит, „Нови лист“ Ријека, „Замирзине“ Загреб, Радио Самобор, „Казалиште“ Загреб, „Сцена“ Нови Сад, „Дани“ Сарајево, „НИН“ Београд, „Новости“ Загреб, „Зарез“ Загреб, I и III Програм Хрватског радија, Загреб. Осим казалишних критика дуги низ година пише друштвене осврте или води трибине на радију везане за казалиште а преко казалишта и за културне или друштвене теме. Био је такођер и водитељ округлих столова на Фестивалу малих сцена у Ријеци, на МЕС-у у Сарајеву, на БИТЕФ-у у Београду и на фестивалу алтернативног казалишта ПУФ у Пули. Био је или јест селектор казалишних фестивала МЕСС Сарајево, Фестивала босанске драме Зеница, Фестивала малих сцена Ријека и Југославенског позоришног фестивала у Ужицу. Био је члан жирија казалишних фестивала МЕС Сарајево, Фестивала црногорског театра у Подгорици и Будва град театра. Живи и ради у Загребу и Београду.

Предавање Бојана Муњина посвећено је актуелном стању у сценској уметности на простору некадашње Југославије.

(ВАШЕ ПРИСУСТВО ЋЕТЕ ПОТВРДИТИ ПОТПИСИВАЊЕМ НА СПИСАК ЗА СТУДЕНТЕ ДОКТОРСКИХ СТУДИЈА).
www.сцен.унс.ац.рс