Велики успех студената на међународном такмичењу из обраде сигнала IEEE Signal Processing Cup 2016

14.04.2016. - 07:16

Студенти Факултета техничких наука остварили су завидан резултат на овогодишњем међународном такмичењу IEEE Signal Processing Cup, чија је тема била истраживање могућности коришћења сигнала мрежног напона у форензици. У конкуренцији од 52 тима из 23 земље, два тима са ФТН, са основних и мастер студија Енергетике, електронике и телекомуникација, издвојила су се својим техничким решењима, за која су добила и посебна признања.

Тим UNStoppable реализовао је систем који је по перформансама међу 5 најбољих, за шта је добио признање Honorable Mention for Overall Excellence. Овај тим чине студенти студијске групе Комуникационе технологије и обрада сигнала: Тијана Делић (мастер студије), Тијана Зрнић (3. година), Даница Деспотовић (4. година), Анастазиа Жунић (4. година), Жељана Шарић (4. година) и Миливоје Кнежевић (4. година).

Други тим, The ENForcers, реализовао је систем за аквизицију и снимање мрежног напона који је по оцени стручног жирија заслужио признање Special Prize for Sensing Circuit System. Овај тим чине: Кристина Вакаров (мастер студије), Кристина Глигорић (3. година), Симона Ђурић (4. година), Исидора Шашић (4. година), студенти студијске групе Комуникационе технологије и обрада сигнала, као и Ђорђе Новаковић (4. година), студент студијске групе Мерни системи.

Рад ова два тима подржали су наставници са Катедре за телекомуникације и обраду сигнала доц. др Никша Јаковљевић, доц. др Татјана Лончар Турукало и проф. др Милан Сечујски, као и мр Дејан Рељић са Катедре за енергетску електронику и претвараче.

Више детаља о самом такмичењу може се наћи на http://www.icassp2016.org/SPCup.asp.

• Није могуће приказати слику.