iDEAlab лабораторија за развој предузетничких и иновативних идеја студената

22.04.2016. - 07:16

iDEAlab, креативна лабораторија за подстицај и развој предузетничких и иновативних идеја студената свечано ће бити отворена данас, петак 22. априла Улици Илије Ђуричића 3. iDEAlab је јединствена лабораторија у Србији, која кроз инкубатор омогућава академцима да своје идеје реализују у пословне подухвате.

Студенти ће у простору iDEAlab-a развијати своје иновативне идеје користећи обуке, подршку ментора и сву неопходну опрему, попут 3D скенера, 3D штампача, Arduino и Lego Mindstorm комплета, која ће бити на располагању у самом простору.

iDEAlab ће кроз сарадњу са компанијама јачати и подстицати концепт отворених иновација, као и радом на стварним пословним проблемима јачаће иновативну и предузетничку климу међу студентима Универзитет у Новом Саду.

Улазак првих тимова у iDEAlab у Новом Саду планиран је одмах након Startup Weekenda (13-15. мај) на коме ће се обавити селекција најбољих идеја и тимова који имају потенцијал за развој идеје.

Жеља да се оваква лабораторија  оснује темељи се на суштинском опредељењу да се активно подржавају идеје и напори студената да кроз примену стечених знања иновирају и предузетнички делују како би обликовали и унапређивали економску, друштвену и културну средину у којој живе.

У iDEAlab-u ће, поред развијања креативних предузетничких идеја, бити организована предавања, радионице, тренинзи и такмичења, а иДЕАлаб је у претходних годину дана већ учествовао у организовању догађаја попут Startup Weekend-a, DaFED-a, Geekstone-a и других.

iDEAlab је међународни Темпус пројекат који координише Универзитет у Новом Саду.  У оквиру овог пројекта успоставља се мрежа од шест лабораторија – на Универзитету у Новом Саду, у Високој техничкој школи струковних студија у Зрењанину и Суботици, на Универзитету Доња Горица у Подгорици, Универзитету у Зеници и Универзитету у Бањалуци.

Више информација о пројекту можете да нађете на http://www.idealab.uns.ac.rs