Четврти Startup Weekend у Новом Саду

04.05.2016. - 14:04

Од 13. до 15. маја 2016. године у згради ректората Универзитета у Новом Саду одржаће се четврти Startup Weekend у Новом Саду који окупља менторе и успешне и искусне предузетнике који су ту да би водили младе предузетнике кроз развој пословне идеје. Три најбоља тима очекују вредне награде.

Свечано отварање је у петак, 13. маја у 18.00 часова када ће учесници моћи да упознају менторе и стручни жири.

Startup Weekend је глобални догађај, чији учесници за само 54 часа добијају прилику да развију своју пословну идеју. Након учествовања, најбоље идеје имају могућност да се остваре у реалном пословном окружењу. Почетак догађаја је у петак после подне, када сви учесници представљају своју идеју, након чега се бира 10так најбољих. Око изабраних идеја се формирају тимови, који у суботу и недељу развијају свој минимални довољни производ, дефинишу потенцијално тржиште и стварају пословни план.

Четврти новосадски Startup Weekend је посвећен студентима, па тако има ознаку УНИ (University). Startup Weekend највише посећују особе чије су професије везане за област ИТ (програмери, дизајнери и web маркетинг стручњаци), међутим, сви заинтересовани за област предузетништва и овакав вид учења, личног развоја, networkinga и дружења, су добродошли.

Овај догађај је настао 2007. године, у Колораду, САД, да би до 2012. била створена Startup Weekend непрофитна организација, какву данас познајемо. На претходна три догађаја учествовало је преко 450 људи, различитих професија и интересовања, који су се опробали у улози предузетника и оснивача. Трећина споменутих учесника је већ започела сопствени предузетнички подухват, док неки од њих раде у фирмама које су startup-и.

Организатори догађаја су Пословни инкубатор Нови Сад, iDEA LAB и nStarter.

Више информација можете пронаћи на званичној страници Startup Weekend-а.