Традиционална трка студената Мехатронике и Биомедицинског инжењерства

16.06.2016. - 14:42

Традиционална трка студената студијских програма Мехатронике и Биомедицинског инжењерства одржана је 10.6.2016. године на Београском кеју и Петроварадинској тврђави.

Сви студенти прве године Мехатронике (90) и Биомедицинског инжењерства (30), заједно са професорима и асистентима учествовало је у трци од шест километара. Трка се организује већ 14 година, односно од 2003. године са студентима Мехатронике а од 2015. године и са студентима Биомедицинског инжењерства. Организатор трке  је проф. др  Стеван Станковски који је истакао да је доказ успешности трке то што су се сви студенти пријавили за учешће и што подржавају тај вид дружења и развијање колективног духа.
- Сматрам да се на овакав начин, односно кроз спорт још боље упознајемо међусобно, што је од изузетно великог значаја и за нас професоре, али и за студенте - казао је Станковски.

Ово традиционално дружење професора и студената јединствено је на Новосадском универзитету, за чију организацију су задужени Департман за индустријско инжењерство и менаџмент и Департман за рачунарство и аутоматику, Факултета техничких наука.