Свечани дочек и пријем роботичара из Париза

17.06.2016. - 09:31

Свечани дочек и пријем студената који су на европском првенству у роботици “Еуробот” у Паризу освојили друго и треће место биће уприличено на Факултету техничких наука у понедељак 20. јуна 2016. у 11 часова у Амфитеатру на трећем спрату зграде ИТЦ-а. Студенте ће дочекати Управа и директори департмана ФТН-а.

На европском првенству у роботици “Еуробот” у Паризу учествовале су три екипе са Факултета техничких наука, студенти Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент и Департмана за енергетику, електронику и телекомуникације.

Екипа MBS је другопласирана, а студенти окупљени у тим М41+ освојили су треће место. Трећи тим студената са Факултета техничких наука - Memristor заузео је девето место.

На такмичењу је учествовало 18 земаља, а укупно 33 тима је прошло хомологацију и обезбедило учешће на такмичењу. Студенти Факултета техничких наука већ 15 година у низу представљају Србију на такмичењу Еуробот, а до сада највећи успех је било освајање трећег места 2009. године, а 2012. трећег и четвртог места.