Успех студената ФТН-а на конкурсу за рад у програмском пакету Autodesk Inventor Professional

14.12.2016. - 09:21

На традиционалном конкурсу „Петар Дамјановић“ који се већ десету годину расписује у организацији фирме „ОСА Рачунарски инжењеринг“ из Београда и који је под покровитељством Министарства просвете Републике Србије, учествовали су са својим радовима и студенти треће године машинства са Департмана за механизацију и конструкционо машинство: Милош Ђукић, Немања Ђурић и Горан Станић, као и студент мастер студија Милош Голић.
Међу већим бројем пријављених студентских радова са машинских факултета и виших школа из Србије, Комисија је за финале изабрала десет најбољих радова међу којима су била сва четири рада наших студената. Осим пригодних диплома које су додељене свим финалистима, за прва три места су додељене и новчане награде. Друго место је освојио Милош Ђукић чиме му је припала и новчана награда од 500 еура.
Конкурс се расписује у знак сећања на Петра Дамјановића, једног од тројице оснивача фирме „ОСА Рачунарски инжењеринг“ крајем 80-тих година прошлог века. На конкурсу је биран најбољи рад из области израде рачунарског модела и техничке документације за машине, уређаје и носеће металне конструкције са програмским пакетом Autodesk Inventor Professional. Задатак за све учеснике на конкурсу је био да на најбољи начин повежу креативно и продуктивно у програму, што омогућава припрему конкурентног производа за пласман на тржиште у најкраћем року. Наши студенти, финалисти конкурса, су основни део својих радова, као обавезне задатке, израдили користећи програм Autodesk Inventor Professional у оквиру основних академских студија Департмана за механизацију и конструкционо машинство на предмету Пројектовање рачунаром.

• Није могуће приказати слику.