Конференција мерно-информационе технологије 2016

21.12.2016. - 11:22

Конференција “МЕРНО-ИНФОРМАЦИОНЕ ТЕХНОЛОГИЈЕ 2016” је одржана на ФТН 15.12. и 16.12.2016. године, под мотом “Let IT be MIGHTY”, у организацији наставника и студената ФТН.
Конференцију је, у име декана Факултета, проф. др Радета Дорословачког, свечано отворио продекан за науку и међународну сарадњу ФТН-а, проф. др Драган Шешлија, а учеснике је поздравио Покрајински секретар за високо образовање и научно-истраживачку делатност, проф. др Зоран Милошевић. Проф. др Зоран Милошевић је у свом говору истакао значај ФТН и ове конференције, и указао на рад Покрајинског секретаријата за високо образовање и научно-истраживачку делатност усмерен на даљи развој и унапређења у областима високог образовања и научно-истраживачке делатности у Новом Саду и покрајини. Током свечаног отварања су проф. др Зоран Милошевић и проф. др Драган Шешлија уручили награде најуспешнијем студенту модула “ЕЕТ-МЕРНИ СИСТЕМИ” Ђорђу Новаковићу и најуспешнијем студенту програма “МЕРЕЊЕ И РЕГУЛАЦИЈА” Александри Митровић.
У раду конференције су учествовали експерти и студенти из области електротехнике и рачунарства, али и других мултидисциплинарних области повезаних са електротехником и рачунарством, и конференција је, према мишљењу учесника, више него оправдала своју улогу платформе за размену искустава и ширег сагледавања актуелног стања и трендова у мерно-информационим технологијама.

Конференција је обрадила следеће теме:
• значај мерно-информационих технологија у 'Big Data' ери;
• улога мерно-информационих технологија у ‘Smart Grid’ концепту (концепту паметних електродистрибутивних мрежа);
• улога мерно-информационих технологија у здравственим системима;
• Internet-of-Things технологије у мерно-информационим системима;
• инфраструктуре знања;
• употреба мерно-информационих технологија у спорту;
• земаљске мобилне мреже као извори мерних информација;
• виртуелна инструментација.

Такође, у оквиру конференције је одржана и радионица “Мерно-информационе технологије и инфраструктуре знања”, са мисијом повезивања Универзитете у Новом Саду, Београду и Републици Српској у овим областима.

Информације о награђеним студентима:

Ђорђе Новаковић
Награда у 2016. години за најуспешнијег студента Електротехнике и рачунарства, на смеру “Енергетика, електроника и телекомуникације - Мерни системи”, за успех постигнут током студија је додељена Ђорђу Новаковићу. Ђорђе, студент мастер студија, је добитник награде јер је, поред изузетног успеха током студирања (просечна оцена 9.18), остварио и врхунске резултате на међународним студентским такмичењима:
- Hard&Soft;
- Eurobot 2015;
- Eurobot 2016;
- IEEE Signal Processing Cup;
и био награђен за најбољи рад младог аутора на конференцији ETRAN/IcETRAN 2016.

Александра Митровић
Награда у 2016. години за најуспешнијег студента Електротехнике и рачунарства, на студијском програму “Мерење и регулација”, за успех постигнут током студија је додељена Александри Митровић.
Александра, студенткиња 3. године основних академских студија, је остварила највишу просечну оцену студирања међу студентима овог студијског програма.