Сарадња Факултета техничких наука са компанијом ATB Sever и конкурс за реализацију стручне праксе

10.03.2017. - 07:19

На Факултету техничких наука 03. марта 2017. године одржана је презентација компаније ATB Sever ДОО из Суботице. Основна тема је била усмерена на презентацију могућности реализације стручне праксе за студенте основних студија (односно они који ће то ускоро постати)  и студенте мастер студија Факултета техничких наука, пре свега машинства и електротехнике, као и могућности запослења у овој компанији. Презентацији је присуствовало око четрдесет студената и више докторанада и наставника Факултета техничких наука.

Директор компаније г. Миле Тодоровић је поздравио све присутне и укратко представио компанију,  наводећи спремност и отвореност компаније ATB SEVER да пружи прилику младим људима у њиховом даљем стручном и каријерном развоју и усавршавању. Студенти су имали могућност да се упознају са портфолиом производног програма којег чине производи савремених техничких решења и изведби. Посебно је наглашено да компанија тренутно запошљава око 70 инжењера, 40 машинских инжењера и 30 инжењера електротехнике, што говори о њеном развојном потенцијалу.

До скорашње студенткиње Факултета техничких наука, које су прошле кроз програм стручног усавршавања у компанији ATB SEVER, су својим колегама пренеле лична искуства о томе како изгледа почетак каријере на радном месту конструктора електричних машина и почетак каријере инжењера машинства, те делокруг послова и одговорности које та радна места носе са собом.

Иако компанија ATB SEVER запошљава велики број машинских и електро инжењера, истакнута је потреба за развојем нових кадровских потенцијала. Сви заинтересовани кандидати се могу пријавити за учешће у програму стручног усавршавања путем пријаве на сајту компаније http://sever.rs/wp01/ .