XIX Саветовање ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ее2017

13.10.2017. - 09:33

Настављајући 44-годишњу традицију, Друштво за Енергетску електронику, Институт "Никола Тесла" из Београда, Факултет техничких наука из Новог Сада и Универзитет у Новом Садуорганизују XIX Саветовање ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ее2017 које ће се одржати од 19. до 21.  октобра, 2017. године у централној згради Универзитета у Новом Саду.

Циљ Саветовања је да обезбеди форум за презентацију и дискусију врхунских решења у енергетској електроници и придруженим областима. Потребно је да реферати нису били раније публиковани а да представљају резултате теоријског и експерименталних истраживања као и резултате примене развијених метода у инжењерској пракси, презентације практичних решења и уређаја, искуства из експлоатације, итд.

Учесници ће имати прилику да чују резултате истраживања младих инжењера и научних истраживача.

Тематске области о којима ће се говорити су:

- Енергетски претварачи и уређаји;
- Аутомобилски и електромоторни погони;
- Електричне машине;
- Управљање и мерење у енергетици;
- Енергетска електроника у телекомуникацијама;
- Квалитет електричне енергије;
- Обновљиви и дистрибуирани извори енергије.

У оквиру саветовања за студенте биће организовано XI Међународно такмичење ХАРДВЕР & СОФТВЕР Х&С 2017 од 18. до 21. октобра 2017. године. Организатор овог престижног студентског такмичења је Департман за електротехнику, електронику и телекомуникације Факултета техничких наука.

Више информација можете пронаћи на сајту XIX Саветовање ЕНЕРГЕТСКА ЕЛЕКТРОНИКА Ее2017 и XI Међународно такмичење ХАРДВЕР & СОФТВЕР Х&С 2017.

• Није могуће приказати слику.