16. Национално такмичење у роботици – ЕУРОБОТ 2018

19.04.2018. - 13:15

У организацији Факултета техничких наука у суботу, 21.04.2018. године, одржава се 16. по реду Национално такмичење у роботици EUROBOT чији ће победници представљати Србију на финалном такмичењу у Француској. На такмичењу ће учествовати 20 екипа из Новог Сада и Београда, а придружио се и један тим из Лондона који ће равноправно одмерити снаге са нашим студентима.

Поред сениорског такмичења намењеног студентима, одржаће се и јуниорско такмичење на коме ће учествовати 23 екипе из Мале школе електронике из Београда.

ВРЕМЕ И МЕСТО:
Такмичење се реализује у Централној згради Универзитета у Новом Саду од 08.00ч када ће тимови почети са првим мечевима. Свечано отварање ће бити организовано од 13.00ч, након чега ће се одржати даљи мечеви. Финални мечеви се очекују након 16.00ч.

ТЕМА:
Тема овогодишњег такмичења је изградња нових градова уз помоћ робота. Екипе имају могућност да током мечева користе два робота, и да у директном мечу сакупе више бодова од противничких робота.

Улаз је слободан.