Стручна екскурзија у Пошти Словеније

07.06.2018. - 16:30

У току  наставних активности, студенти и професори  студијског програма Поштански саобраћај и телекомуникације, у мају 2018. године,  посетили су Пошту Словеније, обишли главни Поштанско-логистички центар у Марибору и компанију Електронско Писмо Поште Словеније (ЕППС ) у Мурској Соботи.

Студенти и професори Факултета техничких наука су били изузетно заинтересовани за нове поштанске услуге које пружа ЕППС компанија. Предузеће ЕППС је део Поште Словеније, основано 1998. године и нуди услуге 3Д штампе, припреме и слања е-рачуна, е-архиву, услуге хибридне поште и остале електронске поштанске сервисе.

Како је Пошта Словеније рекордер у Европи и свету по просечном броју пренесених пошиљки по становнику (450 пошиљака годишње), ова стручна екскурзија је била од великог значаја са стручног аспекта за студенте и професоре ФТН-а.

• Није могуће приказати слику.