Министар Поповић доделио дипломе првој генерацији студената Инжењерства иновација

29.06.2018. - 17:35

Министар за иновације и технолошки развој др Ненад Поповић доделио је дипломе првој генерацији мастер инжењера студијског програма Инжењерство иновација у оквиру свечаности поводом обележавања 39 година постојања Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент Факултета техничких наука, 29.06.2018. године.

Департман за индустријско инжењерство и менаџмент прославио је 39. годишњицу свог постојања и успешног рада када су додељене дипломе првим мастер инжењерима студијског програма Инжењерство иновација. Мастер програм Инжењерство иновација, који је резултат TEMPUS пројекта - MAIN, акредитован је као заједнички студијски програм Факултета техничких наука у Новом Саду и Универзитета у Нишу. Дипломе је доделио др Ненад Поповић, министар за иновације и технолошки развој у Влади Републике Србије који је том приликом честитао годишњицу Департману чији студенти одмах проналазе посао на тржишту рада. „Студенти овог Департмана раде у успешним компанија у којима пласирају најбоље иновације и најбоља инжењерска решења, али и отварају своје компаније и развојне центре што увелико доприноси развоју ове земље“ – наводи министар Поповић.

На свечаности су се обратили, у име Града Новог Сада, проф. др Маријана Дукић Мијатовић која је и чланица Националног савета за високо образовање Републике Србије, проф. др Драган Шешлија, продекан за науку и међународну сарадњу Факултета техничких наука и проф. др Бојан Лалић директор Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент. Такође, своја позитивна искуства студирања на Департману са гостима је поделила студенткиња четврте године, Марина Брадић.

У оквиру свечаности додељени су и ваучери младим докторима наука који су у току претходне године на Департману за индустријско инжењерство и менаџмент завршили трећи ниво студија и стасали у наставнике, а награђено је и око 100 студената Департмана који су остварили резултате на великом броју престижних домаћих и страних такмичењима.

Компанијама које су препознале значај студијских програма Департмана и подржале студенте у професионалном развоју уручене су плакете и захвалнице, као и средњим школама и медијским кућама у знак захвалности за успешну сарадњу током претходне године. Промовисан је и амбасадор добре воље и пословног успеха, бивши студент Департмана  а данас успешни инжењер у привреди који је пружио допринос јачању угледа Департмана и преносио своје знање млађим колегама.

Такође, Кинеском директору Конфуцијевог института Универзитета у Новом Саду, Чен Хуиу, уручена је плакета као знак признања за значајни допринос у оснаживању образовних и културних веза, континуирану подршку и свесрдно залагање у пројектима сарадње са Народном Републиком Кином. Такође, награђени су и најбољи студенти студијског програма Инжењерство информационих система, ментори који су припремали студенате за такмичења, организације и асистенти који су остварили изузетне резултате у спорту на факултетским такмичењима.

Више фотографија можете погледати у ГАЛЕРИЈИ.