Остварена сарадња са компанијом WolkAbout


23.10.2018. - 13:15 

У циљу унапређења наставе за студенте Департмана за енергетику, електронику и телекомуникације, компанија WolkAbout и Катедра за електронику ФТН-а препознали су заједнички интерес који се заснива на развоју концепта “Internet of Things” и постигли су договор о донацији у октобру 2018. године.

Компанија WolkAbout је донирала Катедри за електронику један сервер и свој производ-IoT платформу која служи за повезивање, управљање и контролу уређаја, праћење и обраду информација у реалном времену. Ова платформа ће бити коришћена на мастер академским студијама, на предметима који се баве концептом “Internet of Things”.

“На овај начин Катедра за електронику жели да осавремени свој наставни план и програм и велика нам је част што смо у том подухвату успели да успоставимо сарадњу са једном успешном компанијом као што је WolkAbout. Помоћу IoT Платформе, која омогућава повезивање и међусобну комуникацију великог броја различитих уређаја, и представља основу за дигиталну трансформацију друштва у целини, студенти ће бити у могућности да на бржи и лакши начин постану део нових технолошких трендова” – наводи доц. др Владимир Рајс, руководилац усмерења Примењена електроника са Катедре за електронику.

Директорица WolkAbout развојног центра Александра Рапајић овом приликом поручила је да смо на прагу још једне индустријске револуције у којој значајну улогу имају “Internet of Things” технологије те да ова компанија жели да пружи свој допринос иновацији образовног система.

“WolkAbout тим стручњака је изнедрио продукт - WolkAbot IoT платформу високих перформанси, која чини “срце и мозак” решења за повезивање, управљање и контролу уређаја, праћење и обраду информација у реалном времену, а све са циљем да добијемо комплетно IoT решење. Стога смо одлучили, да инстанцу WolkAbout IoT платформе, уступимо Катедри за електронику на Департману за електронику, енергетику и телекомуникације ФТН-а и на тај начин помогнемо, како професорима, тако и будућим инжењерима да се припреме за ново дигитално доба које је пред нама. Као пионири у IoT револуцији, драго нам је што смо у могућности да допринесемо образовању и припремимо га за изазове 21. века" – истиче директорица Александра Рапајић.

Ова платформа ће се користити као званична IoT платформа Катедре за електронику и налази се на овој web адреси. Такође, представници компаније Wolkabout одржаће две радионице нашим студентима на тему "Internet of Things".

WolkAbout је компанија фокусирана на развој “Internet of Things” апликација, које путем постојећих информационих и комуникационих технологија омогућавају умрежавање и даљинску размену података између уређаја и корисника. Поред седишта у Чешкој Републици, компанија WolkAbout има развојни центар у Новом Саду, основан од стране високо мотивисаних стручњака, са вишегодишњим искуством у софтверском инжењерству и индустријској аутоматизацији.
 

Није могуће приказати слику.
Није могуће приказати слику.
Није могуће приказати слику.
Није могуће приказати слику.
Није могуће приказати слику.