Отворене пријаве за Лабораторију отворених иновација

31.10.2018. - 12:29

Vojvodina ICT Cluster у сарадњи са Универзитетом у Новом Саду и Покрајинским секретаријатом за финансије, у Пословном инкубатору, улица Војвођанских бригада број 28, организује Open Innovation Challenge 2.

Позивају се студенти да са колегама оформе пројектни тим и пријаве се за Лабораторију отворених иновација, која се организује почетком новембра 2018. године у оквиру пројекта DA-SPACE.

Пријаве су отворене до 6. новембра 2018. године, на адресу: students@serbian-it.com, или на овом линку.
Датум одржавања Open Innovatin Challenge, када ће бити представљени изазови, након чега ће студентски тимови моћи да бирају изазове за које сматрају да могу да понуде решење биће накнадно објављен.

Учешће у овом пројекту, осим прилике да своја креативна решења и методологије у приступу конкретним изазовима/проблемима понуде компанијама које ће их поставити, студентима пружа могућност уласка у конкуренцију за одлазак у Немачку и представјање свог решења у Улму, у оквиру догађаја који ће DA-SPACE пројекат тамо организовати.
Изазови које ће поставити компаније могу да буду у било ком сектору – од производње до услуга, а у вези са било којим аспектом пословања.

DA-SPACE пројекат се реализује у оквиру Interreg Danube Transnational Programm-а, са периодом реализације од јануара 2017. до јуна 2019. године, а са циљем унапређења интердициплинарне и прекограничне сарадње. У овом пројекту, лабораторије за отворене иновације, компаније, универзитети и јавне институције, пред младе таленте стављају изазове/проблеме из реалног сектора, а студенти добијају прилику да креирају решења.

Више о пројекту DA-SPACE можете сазнати ОВДЕ.