Споразум о сарадњи између компаније Mtel и Факултета техничких наука

16.11.2018. - 09:47

Водећи се чињеницом о важности стицања практичног стручног знања за сваког младог човека који се спрема за запослење и свој професионални развој, компанија Mtel константно омогућује студентима електротехнике обављање стручне праксе у компанији.

Ове године, компанија Mtel је направила још један корак с циљем управо пружања шансе младим људима да још као студенти упознају практичне процесе у областима којима се баве, те је остварила сарадњу са Факултетом техничких наука из Новог Сада.

Захваљујући иницијативи доц. др Никше Јаковљевића са Катедре за телекомуникације и обраду сигнала ФТН-а, потписан је Уговор о обављању стручне праксе за студенте Факултета техничких наука за све студенте држављане БиХ, али и за све друге заинтересоване студенте из Републике Србије и шире.

Током обављања праксе студенти ће моћи да науче процес како теорија живи у пракси, који су савремени ИКТ трендови, да отворено постављају питања у вези са „живим“ системима и технологијама, али и да упознају бројне предности избора компаније Mtel као места почетка њихове будуће каријере.

Ово је и јединствена прилика за све студенте да увиде колико широку лепезу активности обухвата једна компанија каква је Mtel, те да и за себе лично направе процене у вези са будућим интересовањима како за практичну наставу тако и за будући професионални пут.

За сва питања и потребне информације студенти могу да се обрате на e-mail: oglas@mtel.ba или директно на e-mail адресу проф. Жељен Трповски (zeljen@uns.ac.rs , 021/485-2522)