Посета колега са North Highland колеџа из Велике Британије

29.11.2018. - 11:12

У периоду од 26. до 30. новембра Факултет техничких наука, Департман за инжењерство заштите животне средине и заштите на раду је посетила гђа Барбара Бремнер и Др Салбоч Пап са North Highland колеџа (Highlands and Islands универзитет), са којим је успостављена сарадња преко Erasmus + програма. Као координатори пројекта из Шкотске, колеге су представиле реализацију образованих процеса, развој научних дисциплина и видове трансфера стечених знања у привреду и друштво који се реализују на универзитету са кога долазе.

Госте из Шкотске је примила професорица Маја Турк Секулић, која је иницирала сарадњу са колегама, у оквиру које је омогућено студентима са обе институције да један део истраживања у оквиру израде мастер рада и докторских дисертација реализују на партнерској установи.

Професори и колеге су ове могућности представили студентима, који су показали велику заинтересованост за боравак на North Highland колеџу. Током посете дефинисани су и нови правци истраживачких делатности које ће постојећу сарадњу између две институције уже профилисати у области најсавременијих зелених технологија третмана отпадних токова.