Студенти ФТН-а добитници награда за најбоље мастер радове Института РТ-РК

27.12.2018. - 11:12

Студенти Факултета техничких наука са студијског програма Рачунарство и аутоматика, Марко Гостовић, Огњен Ђекић и Игор Стефановић, освојили су прве три награде за најбоље мастер радове Института РТ-РК.

У овогодишњој јакој конкуренцији у ужем избору нашло се 11 мастер радова које су радили и одбранили студенти са ФТН-а и београдског и осијечког универзитета у 2018. години под менторством Института РТ-РК.

Одлуком Научно-наставног већа Института РТ-РК најбољим мастер радом у 2018. години проглашен је рад под називом "Једно решење алгоритма за управљање умреженим аутономним возилом" кандидата Марка Гостовића (ФТН).

Друго место припало је Огњену Ђекићу (ФТН) са радом под називом "Софтверска магистрала за међупроцесорску везу у системима за аутономну вожњу".

Трећу награду деле Стефан Марковић (ЕТФ Београд) са радом под називом "Симулација и емулација новог инструкцијског скупа nanoMIPS" и Игор Стефановић (ФТН) са радом под називом "Протокол за комуникацију IP уређаја са централним контролером паметне куће".

Институт РТ-РК традиционално, већ 17. пут награђује најбоље мастер радове студената ФТН-а, а од постојања регионалних центара Института РТ-РК у Београду, Осијеку и Бањој Луци, у конкуренцију улазе и најбољи радови студената: Математичког факултета у Београду, Електротехничког факултета у Београду, Електротехничког факултета из Бање Луке и Факултета електротехнике, рачунарства и информацијских технологија из Осијека.