Такмичења за средњошколце и студенте

25.02.2019. - 14:11

У организацији студентског удружења ESTIEM одржава се 12. студентско такмичење “FTN Challenge” и 5. такмичење намењено средњошколцима “FTN Challenge Junior” 30. и 31. марта односно 6. и 7. априла 2019. године на Факултету техничких наука.

Такмичење за студенте - FTN Challenge

Такмичење се ове године одржава 30. и 31. марта и намењено је свим студентима факултета инжењерских, економских, менаџерских и организационих наука у Републици Србији.
Ово такмичење представља изазов за студенте који желе да своје знање примене у пракси и такмиче се са успешним студентима осталих престижних факултета у Србији.
Такмичење се састоји из четири дисциплине, а сваки тим може да се такмичи у једној. Дате дисциплине су Case Study, Elevator Pitch, Дебата, а од ове године уведена је и дисциплина Shark Tank. Судије су професори и стручњаци.
FTN Challenge се успешно одржао на Факултету техничких наука 11 пута, где су интересовање за овај тип такмичења до сада показали студенти државних и приватних факултета из Новог Сада, Београда, Ниша, Крагујевца и Суботице.

Пријаву за такмичење FTN Challenge можете извршити ОВДЕ.

Такмичење за средњошколце - FTN Challenge Junior

Ово такмичење ће се одржати недељу дана после FTN Challenge-а, 6. и 7. априла, у просторијама Факултета техничких наука. Намењено је ученицима трећих и четвртих разреда свих средњих школа у Републици Србији и учесници могу да се такмиче у две дисциплине – Elevator Pitch и Дебата.
FTN Challenge Junior се организује од 2015. године и до сада се показао као догађај који је пружио много прилика средњошколцима и помогао им при одлуци о упису на факултет.

Пријаву за такмичење FTN Challenge Junior можете извршити ОВДЕ.

FTN Challenge и  FTN Challenge Junior традиционално организује студентска организација ESTIEM у сарадњи са Факултетом техничких наука и Департманом за индустријско инжењерство и менаџмент.

Описи дисциплина:
Case Study, односно студија случаја, дисциплина је у којој тимови добијају студију случаја у којој су до детаља описани стање и задаци компаније чији проблем треба да се реши.
Elevator Pitch представља дисциплину кратких идејних презентација у којој тимови имају одређено време да раде на решавању проблема који им је задат.
Дебата је формална дискусија у којој две супротстављене стране размењују аргументе у прилог различитим становиштима поводом једне теме.
Shark Tank је нова дисциплина у којој такмичари, пред жиријем, износе свој пословни план или иновативну идеју коју би хтели да реализују.