Студенти ФТН-а освојили II место на CFA Research Challenge-у

12.03.2019. - 09:49

Тим студената са Департмана за индустријско инжењерство и менаџмет, модул Инвестициони менаџмент у саставу: Милица Ничић, Петар Добромиров, Игор Милошевић, Саша Прица и Предраг Вујатов освојио је друго место на премијерном CFA Research Challenge-у које је одржано у Србији, као део највећег светског такмичења студената економске и менаџерске струке из области фундаменталне инвестиционе анализе.

Такмичење је одржано у организацији Удружења инвестиционих професионалаца Србије, које је уједно и представник америчког CFA института, и уз подршку консултантске куће Ernst&Young и компаније "Металац" из Горњег Милановца. На њему су, поред тима са ФТН-а учествовали и студенти Економског факултета и Факултета организационих наука Универзитета у Београду, као и Економског факултета Универзитета у Нишу. Њихов задатак био је да, током три месеца рада направе детаљну анализу и пројекције резултата компаније "Металац", као и анализу окружења у којем компанија послује и да пруже инвестициону препоруку приликом презентације анализе.

Наши студенти су, уз савете индустријског ментора Савић Милоша, партнера у фирми WM Equity Partners и академског ментора, асистента Ференчак Мирослава са Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент, направили сјајан инвестициони предлог и презентацију коју је жири састављен од менаџера и консултаната из фирми као што су Ernst&Young, KPMG, Erste Banka и WM Equity Partners, оценио високим оценама. Овај резултат доказ је да значајне консултантске куће и фирме препознају континуитет квалитетног рада и широког корпуса знања и вештина које студенти Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент, модула Инвестициони менаџмент добијају током студија на ФТН-у.

CFA Research Challenge одржава се у 85 земаља и на њему преко 5.000 студената са 1.100 универзитета у свету представља своје знање и умеће из домена финансијске аналитике, што је одлична основа за доношење квалитетних инвестиционих одлука.