Бесплатне Data Science радионице за студенте ФТН-а

27.03.2019. - 13:42

Позивамо заинтересоване студенте да се пријаве за учешће на бесплатном Data Science курсу који ће се одржати од 5.4. до 7.4.2019. године на Факултету техничких наука. Кроз низ предавања и радионица студенти ће имати прилику да се упознају са отвореним подацима, оспособе за анализу и визуализацију (отворених) података, као и да уобличе своје предлоге за стварање додатне вредности на основу доступних отворених података.

Овај тродневни догађај организује Факултет техничких наука у оквиру „Недеље отворених података 2019“, а у склопу пројекта “Отворени подаци – отворене могућности” који спроводе Програм Уједињених нација за развој и Канцеларија за информационе технологије и електронску управу. Догађај су подржали Светска банка и Фонд за добру управу Уједињеног Краљевства.
Недеља отворених података је део иницијативе „Serbia Digital Week“.

Првог дана, 5.4.2019. године биће уприличено Свечано отварање са почетком у 17.00 часова у згради ИТЦ-а ФТН-а у амфитеатру А1 на трећем спрату (ИТЦ-А1) након чега ће се одржати гостујућа предавања на дату тему. Овај део догађаја биће отворен за јавност са циљем да се присутни упознају са основним појмовима и примерима добре праксе из области отворених података.

Учествовање у радионицама другог и трећег дана (субота, 6.4. и недеља, 7.4.) омогућено је само за изабране студенте, који ће стећи теоријско знање и практичне вештине из области анализе података и визуелизације података, што је веома тражено на тржишту рада. Предвиђена је менторска подршка учесницима радионице за формирање предлога који се односе на стварање додатне вредности на основу доступних отворених података за све који желе да их имплементирају самостално или да учествују у FTN Hakaton 2019.

Последњег дана радионице биће уприличена додела сертификата за полазнике радионице.

Пријаву можете послати најкасније до среде 3.4.2019. у 12h, а селекција пријављених кандидата ће бити извршена најкасније до четвртка 4.4.2019. у 12h.

Радионица је димензионисана за максимално 32 полазника.

Пријаву можете попунити ОВДЕ.

Више информација о програму догађаја можете погледати у АГЕНДИ.

• Није могуће приказати слику.