Студенти ФТН-а учествовали на међународној радионици у Темишвару

03.06.2019. - 07:59

Студенти Факулета техничких наука са студијског програма Чисте енергетске технологије и струковних студија Електроенергетика - обновљиви извори електричне енергије, њих 30, учествовали су у међународној студентској радионици на тему „Environmental effects of electric vehicles usage“.
Радионица је одржана у петак, 24. маја 2019. године у најмодернијој згради Библиотеке Политехничког универзитета у Темишвару, а у склопу посете делегације ФТН-а овој високообразовној институцији.
Овом приликом студенти, које су предводили проф. др Владимир Катић, продекан за финансије и развој и асистент-мастер Барбара Вујков, презентовали су своје радове.
Након кратког представљања Универзитета и уводног предавања проф. др Владимира Катића под називом “Electric vehicles – history and present state” наши студенти одржали су две презентације.

Студенти Вук Докмановић, Никола Манчев и Петар Ивановић говорили су на тему “Overall assessment of environmental effects of IC engine vehicles” а презентацију под називом “Overall assessment of environmental effects of electric vehicles”одржали су Растко Аћимовић, Лука Хованец, Злата Маријановић и Данијела Сеочанац. Потом су уследиле и презентације радова колега из Румуније које је предводио проф. др Marian Grekonici.

Овакав вид едукације, повезивања и размене знања младих колега, будућих инжењера из различитих земаља показао се као изузено успешан па је предложено да постане традиционалан. Иначе, студенти поменутих студијских програма већ неколико година уназад имају прилику да стекну оваква искуства јер су за њих организоване сличне радионице у Требињу и Подгорици.

• Није могуће приказати слику.