Изложба PARTAKE са великим успехом отворена у Будимпешти

20.06.2019. - 07:13

Изложба студентских радова под називом PARTAKE отворена је 6. јуна у просторијама Центра за савремену архитектру (KEK), у Будимпешти, као завршни догађај на пројекту v4Participation.

Изложбу су отворили проф. др Балинт Кадар, директор Центра, и проф. др Милица Костреш, руководилац пројекта, која је представила закључке успешно реализованих пројекних активности. Отварању изложбе присуствовали су и представници Вишеградског фонда, партнерских институција на пројекту, студенти Департмана за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука, као и студенти Универзитета за технологију и економију у Будимпешти (BME).

На изложби PARTAKE представљени су резулати рада студената четврте године Департмана за архитектуру и урбанизам, који су у оквиру предмета Синтезни пројекат примењивали партиципативне методе у истраживању потреба и интересовања корисника простора, а потом дизајнирали просторне целине на Новом насељу. Рад у оквиру предмета реализован је уз менторство наставника и сарадника са Департмана за архитектуру и урбанизам (проф. др Милица Костреш, Ранка Меденица Тодоровић, Растко Ножинић и Ивана Мараш), у сарадњи са организацијом Ново културно насеље, која је и партнер на пројекту.

Пројекат v4Participation финансиран је од стране Вишеградског фонда.

Није могуће приказати слику.