Потписан Споразум о сарадњи између ФТН-а и компаније Schneider Electric

19.08.2019. - 10:35

Факултет техничких наука и француска компанија Schneider Electric потписали су Споразум о сарадњи у циљу пружања подршке најталентованијим студентима и подстицања даљег развоја ИТ сектора у нашој земљи. Споразум је потписан током званичне посете председника Француске Емануела Макрона Србији, од стране проф. др Радета Дорословачког, декана ФТН-а и Фредерика Абала, члана Извршног одбора компаније Schneider Electric.

Овом приликом проф. Дорословачки истакао је да успешна сарадња између ФТН-а и ове компаније траје већ годинама што је резултирало тиме да је Нови Сад постао један од светски препознатих ИТ центара. „Ова сарадња, пре свега, подразумева реализовање праксе што је од изузетног значаја за наше студенте јер ће им омогућити да додатно развијају своја знања кроз рад на различитим пројектима и уз менторску подршку искусних инжењера“ – наводи проф. Дорословачки.

Такође, стипендисти ће добити и значајну финансијску подршку током школовања, а након завршетка студија и могућност запослења. Тренутно у овој компанији ради више од 800 инжењера, од којих је већина потекла са Факултета техничких наука.