Посета делегације East China Normal University из Шангаја

04.12.2019. - 13:38

Факултет техничких наука у среду, 4. децембра 2019. године посетили су представници Школе рачунарства и софтверског инжењерства (School of Computer Science and Softweare Engineering ) са East China Normal University из Шангаја (Кина).
Делегацију једног од Шангајских најпрестижнијих државних истраживачких универзитета представљали су Huibiao Zhu, Min Zhang, Weikai Miao и Qin Li. Њих су у име Факултета техничких наука поздравили продекан за науку и међународну сарадњу ФТН-а, проф. др Дарко Стефановић, проф. др Миодраг Ђукић, директор Департмана за рачунарство и аутоматику, проф. др Мирослав Поповић, шеф Катедре за рачунарску технику, проф. др Сливиа Гилезан и Оливера Шулц, шеф Службе за међународну сарадњу Факултета.
Након уводне презентације током које су гости упозати са историјатом и научноистраживачким потенцијалима Факултета техничких наука дискутовано је о реализацији заједничких учешћа две високообразовне институције на међународним истраживачким пројектима, организацији размене научног особља и студената, заједничким програмима докторских студија, итд.

• Није могуће приказати слику.