На светској ранг листи искусних програмера наши студенти остварили одличан пласман

18.12.2019. - 12:17

На 32. светском такмичењу из програмирања „The Coding Contest“ које организује компанија Catalyst GmbH, међу 1500 тимова које су чинили млади developer-и, запослени у различитим успешним страним компанијама, наши студенти Инжењерства информационих система и Информационог инжењеринга постигли су запажене резултате.

На овом такмичењу симултано је учествовало укупно 4.158 developer-а из различитих држава широм света, након чега су, на основу својих резултата, били тимски рангирани на глобалној листи. Овај пут, домаћин такмичења у Србији била је компанија PanonIT у Новом Саду где се окупило 16 тимова из наше земље.
Тема задатка, за чије је решавање било одвојено четири сата, била је фокусирана на соларну енергију односно на кризу по питању енергије која се очекује за неколико деценија.
Након успешно решених задатака, наши студенти су заузели одличан пласман међу искусним програмерима на такмичењу у Србији, међу њима је и Александар Лукач, који је са Тадијом Шебезом из Гимназије „Јован Јовановић Змај“ однео друго место у нашој земљи и пласирао се на 45. место на светској ранг листи.
Проф. др Раде Дорословачки, декан ФТН-а упутио је посебне честитке Александру Лукачу и осталим студентима за овако постигнут успех.

Фотографије преузете са Facebook странице компаније PanonIT.

• Није могуће приказати слику.